News
22 czerwca 2015

Przedstawiamy najnowszy projekt Snipcloud.com – chmura obliczeniowa dla biznesu

Przedstawiamy najnowszy projekt Snipcloud.com – chmura obliczeniowa dla biznesu

Mamy przyjemność zaprezentować projekt z zakresu cloud computing zrealizowany dla ZETO SA w Poznaniu – "Snipcloud - Cloud Computing i Serwery w Chmurze". Chmura obliczeniowa to dziś jeden z najważniejszych trendów w rozwoju technologii informatycznych na świecie. Firma ZETO SA postanowiła odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku i wejść w tą dynamicznie rozwijającą się sferę usług z własnym produktem.

Snipcloud rozwiązuje problem szybkiej dostępności infrastruktury IT oraz łatwej skalowalności dla potrzeb biznesowych przedsiębiorstwa. Przygotowana chmura obliczeniowa ma bardzo szerokie zastosowania: od przygotowania infrastruktury na żądanie (IaaS), poprzez dedykowanie platformy jako usługi (PaaS), aż do oferowania oprogramowania na żądanie (SaaS). Snipcloud pozwala na dynamiczne konfigurowanie serwerów wirtualnych, których parametry (moc procesora, ilość pamięci operacyjnej, wielkość dysku) Klient może wybierać i w razie potrzeby zmieniać. Oddzielnie skalowany jest każdy z fragmentów serwera.

Oferta produktowa

Oferta produktowa Snipcloud obejmie przede wszystkim środowiska serwerowe w chmurze (instancje), bezpieczny oraz szybki system przechowywania i przetwarzania danych, a także środowiska bazodanowe i aplikacyjne. W ramach Snipcloud można uruchomić, przetwarzać lub przechowywać dowolne zasoby - strony www, aplikacje biznesowe, projekty start-up lub rozwiązania korporacyjne. Wytwarzana platforma ma możliwość przetwarzania i obsługi bogatej gamy systemów: ERP, CRM, baz danych, Big Data, streaming audio/video, backupy, analityka&bilingowanie oraz wiele innych.

Snipcloud - oferta

Snipcloud jest także gotową platformą do uruchamiania aplikacji, które są dostępne bez konieczności ich instalowania i wstępnej konfiguracji. Dzięki temu platforma umożliwia bardzo szybkie uruchomienie dowolnych środowisk oraz zwalnia użytkownika z konieczności administrowania infrastrukturą.

Przewagi konkurencyjne

Wśród przewag konkurencyjnych zaprojektowany został autorski system prowizjonowania i zarządzania chmurą wyposażony w oryginalny mechanizm skalowania mocy i obciążenia. Rozwiązanie pozwala na automatyczne dostosowywanie wielkości infrastruktury do bieżącego obciążenia aplikacji, dzięki czemu Klient płaci tylko za dane, które wykorzystał. Warto wspomnieć także o niezwykle intuicyjnym panelu zarządzania oraz szybkości działania platformy, dzięki czemu uruchomienie serwera lub aplikacji zajmuję dosłownie chwilę a konfiguracja chmury jest niezwykle prosta.

Snipcloud - konfiguracja

Kto jest odbiorcą Snipcloud?

Rozwiązanie jest skierowane do przedsiębiorstw, które nie chcą inwestować w platformy sprzętowe a potrzebują dostępu do infrastruktury lub dużych mocy obliczeniowych. Klientami mogą być także producenci oprogramowania, którzy chcą oferować swoje produkty w chmurze np. systemy CRM i ERP, obieg dokumentów, poczta online. Dalej wymienić można portale informacyjne i społecznościowe, wyszukiwarki, platformy e-learningowe a także firmy, które piszą własne oprogramowania i potrzebują platform testowych.

Snipcloud - Cloud Computing i Serwery w Chmurze

PARTNERZY BIZNESOWI
 • GRUPA ONET-RAP POLSKA TO WIODĄCY WYDAWCA INTERNETOWY I PRASOWY NA POLSKIM RYNKU
 • NAJWIĘKSZY SERWIS BIZNESOWY W POLSCE [4,5 MLN UU/M-C]
 • INTEGRATOR INFRASTRUKTURY I ROZWIĄZAŃ TELEINFORMATYCZNYCH, DOSTAWCA ROZWIĄZAŃ IT DLA BIZNESU [50+ LAT NA RYNKU INFORMATYCZNYM]
 • DYSPOZYTOR DOMEN I USŁUGODAWCA HOSTINGU     [III NAJWIĘKSZY W POLSCE]
 • PORTAL SKIEROWANY DO KIBICÓW SPORTU [1.1 MLN UU/mc]
 • SERWIS SPOŁECZNOŚCIOWY DLA GRACZY
 • SPORTOWA GRA MMO O TEMATYCE SKOKÓW NARCIARSKICH
 • PORTAL WAREZOWY [35 MLN PV/m-c]
 • INTERAKTYWNA GRA MMORPG -  SKOKI NARCIARSKIE MULTIPLAYER
 • NAJWIĘKSZY W POLSCE PORTAL SPOŁECZNOŚCIOWY SKIEROWANY DLA BRANŻY ROLNEJ [400 TYS. UU/m-c]
 • NAJSTARSZY POLSKI SERWIS O MARKETINGU I BIZNESIE
 • SERWIS GAMINGOWY Z GRAMI PRZEGLĄDARKOWYMI WWW