News
11 kwietnia 2020

Personalizacja współczesnego e-handlu

Personalizacja współczesnego e-handlu
W sytuacjach kryzysowych niektóre przedsiębiorstwa potrafią wyjść obronną ręką, a nawet z nich korzystać. Według raportu e-commerce Izby Gospodarki Elektronicznej w czasie kwarantanny aż 38% Polaków robiło zakupy w sieci, co może oznaczać mocny punkt zwrotny w rozwoju branży. Liderzy sprzedaży FMCG, czyli Biedronka, Żabka i Carrefour Express wyczuły ten silny trend i właśnie uruchomiły możliwość zamawiania swoich produktów poprzez aplikację online. Będą dostarczać towar prosto do domu klienta nawet w ciągu godziny od złożenia zamówienia. Czy koronawirus zostanie „czarnym łabędziem” handlu elektronicznego i wprowadzi polski e-commerce na nowy poziom?

Wygląda na to, że konsumenci, którzy obecnie pozostają w domach i dokonują zakupów online, także po ustaniu pandemiii będą o wiele bardziej chętnie kupować w sieci. W ciagu ostatnich kilku tygodni trwania kwarantanny zainteresowanie frazą „zakupy online” wzrosła w naszym kraju ponad 20-krotnie! Według raportu shoper.pl najwyższy wzrost liczby zamówień w internecie notują zakupy z zakresu „delikatesy” (+238%) „zdrowie i uroda” (+138%) oraz „elektronika” (+66%) a wiele sklepów internetowych wskazuję na kilkudziesięcioprocentowy wzrost sprzedaży.

Przedsiębiorcy, którzy będą potrafili wykorzystać najnowsze trendy zakupowe Polaków mogą liczyć na spektakularny sukces. Przeczytaj o personalizacji we współczesnej sprzedaży online, w której to klient jest w centrum procesu zakupowego. Artykuł przygotowany przez eksperta IT – Jarosława Jasińskiego, jest częścią Raportu o E-handlu opublikowanym w Gazecie Finansowej.

Branża IT - artykuły ekspercie - technologie informatyczne

Współczesny konsument zwraca uwagę na personalizację doświadczenia zakupowego i pamiętania jego preferencji w intuicyjnym panelu zakupowym obsługiwanym przez wirtualne chatboty z dedykowanym kanałem komunikacji. Jego koszyk zakupowy jest przemyślany, produkty starannie wyselekcjonowane i poddane wielokrotnym porównaniom. Wszystko wskazuję na to, że rok 2020 będzie szczególny dla branży e-commerce a prawdziwy boom wykorzystania potencjału nowoczesnych technologii informatycznych w sprzedaży jest dopiero przed nami.


Czytaj pełną treść artykułu klikając w poniższą grafikę

Personalizacja handlu e-commerce

PARTNERZY BIZNESOWI
 • GRUPA ONET-RAP POLSKA TO WIODĄCY WYDAWCA INTERNETOWY I PRASOWY NA POLSKIM RYNKU
 • NAJWIĘKSZY SERWIS BIZNESOWY W POLSCE [4,5 MLN UU/M-C]
 • INTEGRATOR INFRASTRUKTURY I ROZWIĄZAŃ TELEINFORMATYCZNYCH, DOSTAWCA ROZWIĄZAŃ IT DLA BIZNESU [50+ LAT NA RYNKU INFORMATYCZNYM]
 • DYSPOZYTOR DOMEN I USŁUGODAWCA HOSTINGU     [III NAJWIĘKSZY W POLSCE]
 • PORTAL SKIEROWANY DO KIBICÓW SPORTU [1.1 MLN UU/mc]
 • SERWIS SPOŁECZNOŚCIOWY DLA GRACZY
 • SPORTOWA GRA MMO O TEMATYCE SKOKÓW NARCIARSKICH
 • PORTAL WAREZOWY [35 MLN PV/m-c]
 • INTERAKTYWNA GRA MMORPG -  SKOKI NARCIARSKIE MULTIPLAYER
 • NAJWIĘKSZY W POLSCE PORTAL SPOŁECZNOŚCIOWY SKIEROWANY DLA BRANŻY ROLNEJ [400 TYS. UU/m-c]
 • NAJSTARSZY POLSKI SERWIS O MARKETINGU I BIZNESIE
 • SERWIS GAMINGOWY Z GRAMI PRZEGLĄDARKOWYMI WWW