News
01 stycznia 2020

Treści i artykuły eksperckie branży IT

Treści i artykuły eksperckie branży IT

Internet, który pojawił się ćwierć wieku temu zdążył w tym czasie zmienić oblicze całego świata - dziś korzysta z niego ponad 4,5 miliarda ludzi, co stanowi 60% populacji, które jest już online. Branża informatyczna jest jedną z najlepiej i najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki a zapotrzebowanie na usługi IT nieustannie rośnie. W obecnych czasach wiedza informatyczna jest wykorzystywana we wszystkich sferach biznesu, dlatego firmy z niemal każdej branży inwestują w nowe technologie teleinformatyczne.


Oto zestawienie materiałów i treści eksperckich przygotowanych przez Jarosława Jasińskiego - business developera z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży IT, właściciela firmy SuperNova Interactive oraz start’upów Ski Jump SimulatorPortal MMO i Ski Jumps.

 


 

Sztuczna inteligencja w e-commerce rewolucjonizuje sprzedaż

Sztuczna inteligencja w e-commerce - rewolucja w sprzedaży

Sztuczna inteligencja (AI) jest obecnie jednym z najgorętszych trendów w branży e-commerce. Dzięki swoim wszechstronnym możliwościom i zdolności do automatyzacji wielu procesów, SI stało się nieodłącznym elementem współczesnego handlu elektronicznego. Oprócz tego, że sztuczna inteligencja umożliwia zwiększenie efektywności i optymalizację kosztów, pozwala także na lepsze zrozumienie potrzeb klientów i dostarczenie im spersonalizowanych doświadczeń zakupowych. W rezultacie firmy e-commerce, które wdrożą AI w swoje działania są w stanie zwiększyć konkurencyjność i uzyskać przewagę nad swoimi rywalami.

CZYTAJ ARTYKUŁ [Gazeta Finansowa] | ZOBACZ NEWS

 


 

Omnichannel - nowe spojrzenie na wielokanałowość

Omnichannel - nowe spojrzenie na wielokanałowość e-commerce

Rynek e-commerce rozwija się niezwykle dynamicznie, wg najnowszych badań Gemius już ponad ¾ polskich internautów kupuje produkty online i liczby te będą tylko rosły. Naturalną konsekwencją wzrostu jest pojawianie się coraz nowszych i bardziej doskonałych rozwiązań, które mają na celu jeszcze skuteczniejsze pozyskiwanie klientów i zachęcenie ich do kupowania w sieci. Aby zaspokoić różnorodne potrzeby konsumentów warto zapewnić im możliwość wyboru kanału sprzedaży i tym właśnie jest omnichannel, czyli prowadzenie handlu w wielu różnych miejscach zarówno online, jak i offline, z tą samą ofertą w każdym z nich.

CZYTAJ ARTYKUŁ [Gazeta Finansowa] | ZOBACZ NEWS

 


 

E-commerce - kto zyskał na globalnej pandemii, a kto na niej stracił

e-commerce - zyski i straty pandemia jarosław jasiński

Rynek handlu elektronicznego w Polsce ma aktualnie duże pole do popisu. Ostatni raport Gemius szacuje liczbę polskich internatuów na 28,2 mln (85% całej populacji), z czego 73% choć raz w życiu dokonało zakupów online. Jeszcze przed wybuchem epidemii branża e-commerce rozwijała się w tempie 18% w skali roku i był to rezultat szybko rosnącego zainteresowania tą formą zakupów oraz powiększającą się liczbą sklepów internetowych oferujących praktycznie każdy produkt. Kryzys wynikający z pandemii radykalnie zmodyfikował potrzeby i zachowania konsumenckie, co doprowadziło wręcz do eksplozji e-zakupów. Aktualne prognozy na 2020 rok szacują wzrost branży sięgający nawet 30%, co wręcz zapowiada nadchodzącą rewolucję.

CZYTAJ ARTYKUŁ [Gazeta Finansowa] | ZOBACZ NEWS

 


 

E-commerce rośnie w siłę - zmiany zwyczajów zakupowych Polaków

e-commerce e-handel trendy zwyczaj zakupowe

Globalna pandemia COVID-19 z jednej strony spowolniła gospodarkę, ale z drugiej stała się potężnym katalizatorem rozwoju branży e-commerce. Jesteśmy bowiem świadkami niespotykanego wzrostu handlu online, który jest następstwem obostrzeń nałożonych na handel tradycyjny. Okazuję się, że klienci mają świadomość zagrożenia wynikającego z koronawirusa i chętnie wybierają bezpieczniejszą alternatywę dokonywania zakupów. Konsumenci masowo przenieśli się więc do świata wirtualnego, co potwierdzają badania Izby Gospodarki Elektronicznej, w których już 57% internautów zrobiło zakupy w sieci, z czego 20% zrobiło je pierwszy raz w życiu.

CZYTAJ ARTYKUŁ [Gazeta Finansowa] | ZOBACZ NEWS

 


 

Personalizacja współczesnego e-handu

Personalizacja e-handel e-commerce

Współczesny konsument zwraca uwagę na personalizację doświadczenia zakupowego i pamiętania jego preferencji w intuicyjnym panelu zakupowym obsługiwanym przez wirtualne chatboty z dedykowanym kanałem komunikacji. Jego koszyk zakupowy jest przemyślany, produkty starannie wyselekcjonowane i poddane wielokrotnym porównaniom. Wszystko wskazuję na to, że rok 2020 będzie szczególny dla branży e-commerce a prawdziwy boom wykorzystania potencjału nowoczesnych technologii informatycznych w sprzedaży jest dopiero przed nami.

CZYTAJ ARTYKUŁ [Gazeta Finansowa] | ZOBACZ NEWS

 


 

Sprzedaż internetowa, czyli jak sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów?

Sprzedaż internetowa, oczekiwania klientów, e-commece

Powszechny dostęp do Internetu zupełnie odmienił mechanizmy zakupów konsumenckich i aktualnie obserwujemy w pełni wykształconym ekosystem usług związanych z e-commerce. Wartość polskiego e-handlu w 2020 roku szacowany jest na kwotę nawet 70 mld złotych i wzrośnie z 50 mld wydanych w 2019 [raport Interaktywnie.com]. Polska jest dziś 13. najszybciej rozwijającym się rynkiem e-commerce na świecie - branża stara się więc sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów.

CZYTAJ ARTYKUŁ [Gazeta Finansowa] | ZOBACZ NEWS

 Cykl popularnonaukowy "Wirtualna Rewolucja"

Wirtualna Rewolucja - nowe technologie

W dzisiejszym świecie coraz mocniejsze staje się przeświadczenie, że żyjemy w epoce mediów i telekomunikacji, które swoim zasięgiem objęły cały glob. Gwałtowny rozwój nowych technologii, jakiego doświadczamy we współczesnym świecie, prowadzi nieuchronnie do daleko idących zmian w strukturze społecznej, kulturze, systemie wartości i norm, będących spoiwem społeczeństw.

 


 

Sektor FMCG otwarty na e-commerce

E-commerce - handel internetowy - FMCG

W zeszłym roku co czwarty polski internauta dokonał e-zakupów spożywczych, choć w 2013 robiło to zaledwie 13% osób. Zmieniające się trendy konsumenckie wpływają na rozwój e-commerce. Polacy coraz chętniej dokonują zakupów w sieci i nie kupują już tylko książek i elektroniki, ale także artykuły spożywcze, które wymagają większego zaufania do sprzedawcy.

CZYTAJ ARTYKUŁ [Gazeta Finansowa] ZOBACZ NEWS

Jak rozwija się polski handel elektroniczny na tle rynku światowego?

E-commerce - polski handel elektroniczny

Tendencja wzrostu jest tak zdecydowanie zarysowana, że możemy mówić wręcz o zmianie trendu i zachowań zakupowych wśród Polaków. W bieżącym roku większość rodaków (57%) zadeklarowało, że częściej będzie robić zakupy w sklepach internetowych niż w tradycyjnych. Sektor e-commerce rośnie w siłę w całej Unii Europejskiej, przewiduje się, że w 2020 roku będzie stanowił aż 1/5 całego handlu detalicznego.

CZYTAJ ARTYKUŁ [Gazeta Finansowa]ZOBACZ NEWS

Rynek płatności elektronicznych i mobilnych

E-commece - Rynek płatności elektronicznych i mobilnych

Tradycyjne portfele mogą stać się zbędne, podobnie jak wszystko, co dziś zawierają: od kart płatniczych i lojalnościowych, poprzez kupony i bony, na biletach kończąc. Wszystko to będzie można szybko, łatwo i bezpiecznie nabyć poprzez smartfony. Według prognoz w 2030 to właśnie ta forma płatności w dużym stopniu zastąpi dominujące dziś transakcje gotówkowe.

CZYTAJ ARTYKUŁ [Gazeta Finansowa]ZOBACZ NEWS

E-handel motorem rozwoju branży RTV AGD

Handel elektroniczny branża RTV AGD e-commerce

Wartość e-handlu w 2015 roku osiągnęła 33 mld złotych, co z roczną dynamiką wzrostu na poziomie 16-17 proc. daję Polsce drugie miejsce na liście najszybciej rozwijających się krajów w Europie. Tendencja wzrostu jest tak zdecydowanie zarysowana, że możemy mówić wręcz o zmianie trendu i zachowań zakupowych wśród Polaków. W bieżącym roku większość rodaków (57%) zadeklarowało, że częściej będzie robić zakupy w sklepach internetowych niż w tradycyjnych.

CZYTAJ ARTYKUŁ [Gazeta Finansowa]ZOBACZ NEWS

Innowacyjne metody płatności internetowych ułatwiają handel w sieci

Metody płatności internetowych e-handel

Możliwość dokonywania płatności przy pomocy internetu pojawiła się po raz pierwszy na początku lat 90-tych ubiegłego stulecia. To właśnie wtedy swoją działalność rozpoczęli pośrednicy umożliwiający dokonywanie takich transakcji. Tworzone wówczas systemy opierały się na alternatywnej dla realnych pieniędzy, gotówce elektronicznej. Dokonanie jakiegokolwiek zakupu wiązało się więc z koniecznością posiadania wirtualnych tokenów czy e-monet.

CZYTAJ ARTYKUŁ [Gazeta Finansowa]ZOBACZ NEWS

Polski rynek transakcji bezgotówkowych

Polski rynek transakcji bezgotówkowych

W ostatnim czasie w świadomości polskich klientów zaszły bardzo istotne zmiany w sposobie korzystania z płatności bezgotówkowych. Jeszcze nie tak dawno duży odsetek społeczeństwa nie posiadał nawet konta bankowego. Dzisiaj możemy pochwalić się jednym z najlepiej rozwiniętych w Europie rynków płatności zbliżeniowych oraz niezwykle sprawnym systemem bankowym.

CZYTAJ ARTYKUŁ [Gazeta Finansowa]ZOBACZ NEWS

Unikatowe opisy produktów kluczem do sukcesu
w e-commerce

E-commerce produkty promocja

Stworzenie unikalnych a przede wszystkim przemyślanych opisów produktów to jeden z najlepszych sposobów na promocję oferowanego asortymentu. To ty jesteś ekspertem, dlatego nie bój się dzielić wiedzą ze swoimi klientami. Opowiadaj i wyjaśniaj nawet najdrobniejsze szczegóły. Era nudnych, technicznych opisów mija bezpowrotnie, Twoje treści muszą wręcz zachwycać.

CZYTAJ ARTYKUŁ [Gazeta Finansowa]ZOBACZ NEWS

Jak wyróżnić się w branży e-commerce? [Poradnik]


Branża e-commerce Poradnik promocja

E-commerce to handel internetowy wykorzystujący do swego funkcjonowania środki i urządzenia elektroniczne. Według ostatnich szacunków, ten niezwykle szybko i sprawnie rozwijający się segment rynku, w ubiegłym roku w Polsce osiągnął wartość 33 mld złotych. Wynik ten przy rocznej dynamice wzrostu wynoszącej 16-17% plasuje nasz kraj na drugim miejscu na liście najszybciej rozwijających się rynków e-commerce w Unii Europejskiej. Utrzymujący się trend umożliwia licznym producentom sprzedaż swych wyrobów w szybki i łatwy sposób.

CZYTAJ PORADNIK [Nowoczesna Firma & SuperNova Interactive] | ZOBACZ NEWSPARTNERZY BIZNESOWI
 • GRUPA ONET-RAP POLSKA TO WIODĄCY WYDAWCA INTERNETOWY I PRASOWY NA POLSKIM RYNKU
 • NAJWIĘKSZY SERWIS BIZNESOWY W POLSCE [4,5 MLN UU/M-C]
 • INTEGRATOR INFRASTRUKTURY I ROZWIĄZAŃ TELEINFORMATYCZNYCH, DOSTAWCA ROZWIĄZAŃ IT DLA BIZNESU [50+ LAT NA RYNKU INFORMATYCZNYM]
 • DYSPOZYTOR DOMEN I USŁUGODAWCA HOSTINGU     [III NAJWIĘKSZY W POLSCE]
 • PORTAL SKIEROWANY DO KIBICÓW SPORTU [1.1 MLN UU/mc]
 • SERWIS SPOŁECZNOŚCIOWY DLA GRACZY
 • SPORTOWA GRA MMO O TEMATYCE SKOKÓW NARCIARSKICH
 • PORTAL WAREZOWY [35 MLN PV/m-c]
 • INTERAKTYWNA GRA MMORPG -  SKOKI NARCIARSKIE MULTIPLAYER
 • NAJWIĘKSZY W POLSCE PORTAL SPOŁECZNOŚCIOWY SKIEROWANY DLA BRANŻY ROLNEJ [400 TYS. UU/m-c]
 • NAJSTARSZY POLSKI SERWIS O MARKETINGU I BIZNESIE
 • SERWIS GAMINGOWY Z GRAMI PRZEGLĄDARKOWYMI WWW
 • ZAMÓWIENIA I TWORZENIE GIER KOMPUTEROWYCH
 • SERWIS Z GRAMI SPORTOWYMI I PIŁKARSKIMI